تب‌های اولیه

تفکر در تنگنا: جستارهایی در علوم فرهنگی

نخستین کتاب «محمدعلی مرادی» با عنوان «تفکر در تنگنا: جستارهایی در علوم فرهنگی» در نبود او، شنبه ششم مردادماه روانه کتابفروشی‌ها می‌شود.

به گفته وی، «پدیده‌شناسی زاینده‌رود: اتمسفر زاینده رود به‌مثابه میراث فرهنگی» از سوی پژوهشگاه میراث فرهنگی، «سنجش‌های بی‌سرانجام: نقدهایی به آراء و آثار اصحاب علوم انسانی در ایران» از سوی نشر نی و «مبانی فلسفی علم فرهنگ» از سوی انتشارات علمی و فرهنگی در دست انتشار و ویراستاری است.

نساجی یادآور شد که کتاب‌های «خرد و باغ ایرانی و هفت مقاله‌ی دیگر در علوم فرهنگی» از محمدعلی مرادی در دست ویراست و «در کرانه دانشگاه: نقدهایی به وضعیت نهاد دانشگاه و دانش در ایران» در دست تدوین است.  

محمدعلی مرادی دانش آموخته فلسفه در آلمان از فعالان سیاسی سال‌های قبل از انقلاب و پس از انقلاب تا اواخر دهه ۶۰ بوده است که پس از سال‌های آن دهه از فعالیت‌های سیاسی دست کشیده و به فعالیت‌های علمی در زمینه فلسفه پرداخت. وی دانش‌آموخته فلسفه، جامعه‌شناسی و اسلام‌شناسی از دانشگاه برلین بود و پژوهشگر و مدرس در حوزه فلسفه‌ ایده‌آلیسم آلمانی به ویژه از کانت تا هگل بشمار می‌رفت.

محمدعلی مرادی یکشنبه ۳۱ تیرماه درگذشت. نخستین کتاب منتشر شده از وی با عنوان «تفکر در تنگنا: جستارهایی در علوم فرهنگی» ‌ در مراسم یادبود وی که در روز جمعه برگزار می‌شود در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

منبع: خبرگزاری کتاب ایران

تعداد بازدید : 100

تب‌های اولیه